Yatırımcılar
Tiberius Coin, kripto para piyasasının içinde olmayı sağlar, asla ve asla sıfırlanamayacak bir taban fiyata sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kripto-para piyasaları çöktüğünde korelasyon koruması
Kripto para birimleri ve yasal para birimleri arasında likiditede büyük bir darboğaz var. Sadece birkaç kripto para birimi yasal parayla takas edilebiliyor ve bu birkaç kriptodan-yasal paraya likidite kanalının sıkıntılı hale gelmesiyle de büyük fiyat düşüşleri yaşanıyor. 

Genel kripto-para piyasası korunması
Tiberius Coin sadece fiyatta daha istikrarlı olmakla kalmaz, aynı zamanda kripto piyasasındaki en büyük problemi, yani kripto-yasal para likiditesi problemini çözer. Tiberius Coin, emtialar için kolayca takas edilebilmekle birlikte emtiaların kendisi kripto-para piyasalarıyla ilişkisizdir.

Kripto-para piyasası katılımı
Kripto-para birimlerinin bir varlık sınıfı olarak yasallaştırılmasının ortasındayız, ki bu da büyük bir kurumsal sermaye akışı anlamına geliyor. Tiberius Coin risk profili, kendini fonlar, aile ofisleri ve yüksek net değere sahip kişiler için mükemmel bir katılım aracı olarak sunar. Tiberius Coin, kripto ile ilgilenmek isteyen, yeni girişimci para yöneticileri için mükemmel bir satış sahasıdır: kripto para piyasasına y kuşağından daha az güvenen fakat konuşlandırılacak çok daha fazla sermayeye sahip bir yatırımcı.

Tüketiciler: perakende ve endüstriyel
Tiberius Coin, blockchain’in tüm akıllı uygulamalarına olanak sağlar, ancak tüketici finansmanı için geleneksel kripto para birimlerinden daha güvenlidir.

Türkiye ve Arjantin gibi Gelişmekte Olan Piyasalardaki Kur Riski
Kur riski, piyasası gelişmekte olan bir ülkede yaşamanın en büyük sorunlarından biridir. Sadece dünyadaki düşük gelirli nüfusu yok eden servet eşitsizliği değil, aynı zamanda zenginlik erozyonunu çevreleyen ciddi konular düşük yaşam standartlarını ve eşitsizliği bir araya getirmektedir. 2000'li yılların sonlarındaki ABD konut kredisi krizinden sadece aylar sonra Bitcoin biçiminde doğmuş olan “değerin merkezsizleştirilmesi” ile bu değer tahribatını yönlendiren, devlet kredi sorunlarıdır.

Tüketici finansmanındaki emtialar
Ekonomi için biraz enflasyon sağlıklıdır, varlık fiyatlarının yükseldiği anlamına gelir. Ancak, Venezüella (yüzde 1 milyona yaklaşan), Arjantin (c. %40) ve Türkiye (c. %15) gibi ülkelerdeki aşırı enflasyon, gıdadan ilaca kadar her şeyin fiyatının herhangi bir gerçek ekonomik büyümeyi geride bıraktığı anlamına gelir.Enflasyon, fiyatlar yükselirken maaşların yükselmemesiyle bir problem haline geliyor.

Emtialar ve özellikle metaller uzun zamandır bir enflasyon tedbiri olarak bilinirler. Metaller her para biriminde işlem görmektedir, bu da bir Tiberius Coin sahibinin -metal sahibi- hiçbir zaman bir ulusun döviz riskine maruz kalmayacağı anlamına gelir. Bir para birimi değer kaybetse de değer kazanan başka bir para birimiyle metali takas edebilirsiniz. Gerçekte, Tiberius Coin birden çok para birimiyle (kripto ve yasal para) ticaret yapabileceğinden korunaklıdır.

Enflasyon koruması olarak emtialar
Emtialar, özünde, bir enflasyon tedbiridir. Uzun vadede bir metalin fiyatı, basitçe, üretim maliyetine yakın olarak düşünülebilir. Fiyatlar enflasyona bağlı olarak yükseldiğinde, emtiaların üretim maliyetlerini artırmaktadır. Daha yüksek ücretler, daha pahalı madencilik ekipmanı ve yeryüzündeki mineralleri çıkartmayla ilişkili maliyetlerin bir sonucu olarak, enflasyonun tanımına göre, metalin fiyatı artar.

Yıllık enflasyon oranı %10'u aşan, piyasası gelişmekte olan 23 ülkede, Tiberius Coin sahibi olmanın işe yaradığı açıktır. Tiberius, emtiaların gücünü ve blockchain’i bir tasarruf aracı olarak birleştirerek milyonlarca insan için tüketici finansmanını engellemeye yardım etmek istiyor.

Varlık yönetimi aracı
Daha önce de belirtildiği gibi, Tiberius Coin, kripto-ilişkisiz, enflasyona ve para birimine karşı korumalı bir metal sepetinin ortaya çıkmasını sağlar. Bu durum, emtia yatırımını blockchain tüketici finans çözümleri ile mükemmel bir şekilde birleştirmektedir.

Metal tüketicileri
Tiberius Coin, hem metal tüccarları hem de kurumsal tüketiciler için benzer değer sunar. Örneğin, büyük otomotiv şirketlerinin hazine departmanları geleneksel olarak çok fazla nakit paraya sahiptir, ancak sürekli olarak metal tüketirler.

Did this answer your question?